ENJEKSİYON İŞLEMİNİN TEMELİ

> Temel olarak yumuşamış plastiklerin bir kıyma makinası şeklinde metal içerisinde sürekli dönüştürülerek metal kalıp içerisine doğru itilmesidir.
> Eriyik polimer metal kalıp içine doğru vidayla itilir.
> İşlem sürekli ve devamlıdır. Ürünler tek ölçüde sonsuz olarak ele alınabilir.
> Ham polimer ; parçalanmış katı polimer parçaları , polimer tozu granül yada bunlara benzer biçimlerdedir.
> Ana operasyon değişkenleri şu şekildedir:

a) Vida Dönüş Hızı
b) Kovan sıcaklık dağılımı
> Ana tasarım parametreleri vida çapı ve uzunluğudur.Genellikle dizaynlar uzunluk ve çap oranına göre yapılır.
> Bahsi geçen parametreler extrüder ürün çıkışını , oturma zamanını ve kovan ısı transfer oranını belirler.
> Daha komplike vida tasarımlarında mixerli , bariyerli , çift ve çoklu vida dizaynı yapılır.Bunun nedeni ise zor beslenen ve karışan malzemelerde daha iyi karıştırma sağlayabilmektir.
> Bu uygulamalar içerik olarak kablo , tel çubuk , borular ve çeşitli profilleri içerir.

Üstün vida olarak plastik ve kauçuk enjeksiyon makinesi üreticileri ve bu makineleri kullanan işletmelere konvensiyonel veya renk ve katkı maddelerinin homojen bir şekilde dağılması, kalitenin artırılması, verimliliğin geliştirilmesine yönelik özel dizayn vidalar üretmektedir.

Vida ve kovanın malzeme seçimi hem enjeksiyon işleminde hem de ekstrüzyon işleminde çok önemlidir. Doğru malzeme seçimi, vida ve kovanın ömrünü uzattığı gibi makinenin performansına da direk etki eder. Üstün Vida-Kovan malzemelerini plastiklerin aşındırma ve korozyonuna karşı dayanıklı olan çeliklerden seçer. Üstün Vida-Kovan, enjeksiyon makineleri için, yüksek kalitede aşınma ve korozyona dayanıklı, vida-kovanlar üretmektedir. Bu sebeple firmamız, ürünlerini müşterilerine sevk ederken olabildiğince şeffaf olmaya gayret göstermektedir. İmalatta kullanılan çeliklerin sertifikalarını, hangi firmalardan, hangi tarihte tedarik edildiğini gösterir belgeleri, ürünle birlikte müşterilerine ulaştırmaktadır .

Genel Amaçlı – Özellikle uyarlanır, Belirli bir işleme ortamı için uygun enjeksiyon vida tasarım seçimi işlenecek olan reçine ya da reçine dayanmalıdır. Genel amaçlı enjeksiyon vida tasarımı için plastik sektöründe standartlar yok.

ÜVKT genel amaçlı enjeksiyon vida tasarımları her biri farklı. Bir işlemci ÜVKT tasarımı ve nasıl reçine erir şekilde etkileyecektir anlamakta gayretli olmalıdır. Her tasarım farklı işleyecek.

Büyük olasılıkla daha farklı OEM’ler tarafından üretilen bir enjeksiyon tesisi kullanan makinelerde diğerlerine göre biraz daha iyi işlerde çalıştırmak olacaktır. Nedeniyle farklı OEM GP tasarımlar, her makinede bir homojen izotermal eriyik kalitesini elde etmek için uygun ikamet sürelerini ve kesme hızları elde yapmak zor olabilir. Bazı reçineler, yüksek kesme oranları, daha yüksek sıcaklıklar ve / veya daha uzun kalma süreleri tolere edemez.

Enjeksiyon vida geometrisi reçine uygun olması gerekir. Daha fazla madde (ler) ‘in erime ve kayma eğri, yüksek kaliteli, homojen bir izotermal eriyik kalitesi elde etmek için daha büyük fırsat barındırılır.

Üstün Vida-Kovan, özel geliştirilmesi için güçlü bir üne sahiptir – genel amaçlı – aynı işi belirli bir bitkinin tüm makinelerde benzer çalıştırmak yapmak için özel enjeksiyon vida tasarımlar.

YUKARI

http://www.killarneydental.co.nz http://indianweddings.co.nz http://stiker-ok.by moncler jackets outlet black neckties billiga Barbour jacka michael kors väskor michael kors väska cheap mulberry bags cheap mulberry bags cheap chloe bags cheap mulberry bags billiga michael kors väska